Zoopsycholog

mgr Katarzyna Witkowska

SOLIDNE "ZOSTAW" – NAUKA REZYGNACJI

Webinar, dzięki któremu nauczysz swojego psa bezbłędnej reakcji na komendę "zostaw/fe/nie/nie wolno" - tyle określeń, ale chodzi o jedno! Chodzi o naukę rezygnacji.

grafika solide zostaw

Rezygnowanie na komendę, to według mnie jedna z najtrudniejszych rzeczy jakich uczymy nasze psy. No bo jak to? Nie sięgnąć po pyszne kości z kurczaka rzucone z balkonu przez sąsiadkę? Jak to nie? Przecież te resztki leżą wyłożone jak na złotej tacy! Dla psów niestety zupełnie naturalne jest zjadanie znalezionych resztek, dlatego wprowadzenie komendy "zostaw", wymaga dobrze zaplanowanego treningu i dużego nakładu pracy opiekuna. Ta komenda może uratować życie Waszego psa! I to nie są wymysły, chyba nie raz słyszeliście o rozrzuconych kiełbasach nabitych gwoźdźmi? Ale nauka rezygnacji to nie tylko zostawianie jedzenia - to także rezygnacja z pogoni za rowerzystą, rezygnacja z wchodzenia do kałuży czy rezygnacja z zaglądania do siatki z zakupami sąsiadki w windzie. Kontekst tej komendy, możecie rozwijać dowolnie. Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Nauka tej komendy wymaga aranżowania wielu sytuacji zbliżonych do tych, spotykanych na co dzień na spacerach, dzięki temu komenda stanie się niezawodna. Na webinarze dokładnie wytłumaczę Wam i pokażę, jak takie sesje ćwiczeń przeprowadzać. Nauczenie psa zostawiania smakołyka rzuconego na podłogę w domu to żadna sztuka. Sztuką jest takie wyćwiczenie psa, żeby na komendę zostawił kości z kurczaka czy stary makaron rozrzucony pod blokiem. Na webinarze dowiecie się jak to zrobić. Najpierw ja wyszkolę Was, a potem Wy wyszkolicie swoje psy. Będą informacje praktyczne, mało teorii, dużo filmików instruktażowych. Zapraszam do udziału!

Czas trwania: 90 minut. Dostęp do webinaru otrzymasz na 12 miesięcy. Webinar umieszczony jest na wygodnej platformie, z której możesz korzystać zarówno z komputera jak i z telefonu. Po zalogowaniu się na platformę będziesz mógł pobrać planszę z planem treningu.

Jeśli Twój pies ma problem z ganianiem dzikiej zwierzyny, najpierw obejrzyj poniższy materiał: