Zoopsycholog

mgr Katarzyna Witkowska

WEBINAR – JAK PIES Z KOTEM

+ gratis WEBINAR – SOLIDNE ZOSTAW – NAUKA REZYGNACJI.

Jeśli chcesz wprowadzić psa do domu z kotem lub odwrotnie, albo masz już i psa i kota, ale zwierzęta się nie dogadują jest to webinar dla Ciebie.

WEBINAR – JAK PIES Z KOTEM

Mruczenie kota jest zwykle sygnałem świadczącym o zadowoleniu zwierzęcia, podobnie jak machanie ogonem u psa. Ale z drugiej strony, pies może odebrać mruczenie kota jako powarkiwanie, a dla kotów machanie ogonem jest oznaką agresji! Czy przyjaźń między tymi gatunkami jest możliwa? Co zrobić, gdy pies regularnie urządza sobie gonitwy po domu za kotem? Co zrobić, gdy kot na tyle stresuje się psem w domu, że chowa się po kątach? A może nawet zaczął grymasić przy misce lub załatwia się poza kuwetą? Obowiązkiem opiekuna jest utrzymanie relacji między zwierzętami na takim poziomie, aby czuły się w swoim towarzystwie bezpiecznie! Po tym webinarze dowiesz się, co zrobić, żeby pies i kot żyły ze sobą w spokoju i bez stresu. Koniec z gonitwami, syczeniem i prychaniem. Z wykładu dowiesz się, jak naprawić relację między psem i kotem, które ze sobą mieszkają oraz jak wprowadzić psa do domu z kotem i jak wprowadzić kota do domu z psem.

Plan webinaru:

Plan postępowania – jak ćwiczyć gdy pojawia się nowe zwierzę, a jak gdy zwierzęta już się znają.

Jak stworzyć kotu bezpieczną przestrzeń?

Feromony i suplementacja obniżająca poziom stresu u kotów.

Ćwiczenie „kuchnia zamknięta, kuchnia otwarta” – zanim pojawi się nowy zwierzak w domu.

Praca nad pozytywnym skojarzeniem zapachu drugiego zwierzaka.

Tworzenie zapachu grupy.

Prezentacja wizualna.

Nauka spokojnego zachowania psa w pobliżu kota.

Problemy z ekscytacją u psa – jak obniżyć napięcie u psa?

Masaż, aromaterapia i sygnał na relaksację.

Przebywanie zwierząt na wspólnej przestrzeni w domu.

Gratis dostęp do webinaru „Solidne zostaw – nauka rezygnacji”.

Czas trwania: 3 godziny. Dostęp do webinarów otrzymasz na 12 miesięcy. Webinary umieszczone są na wygodnej platformie, z której możesz korzystać zarówno z komputera jak i z telefonu. Po zalogowaniu się na platformę będziesz mógł pobrać planszę z planem treningu.