Napisz do nas
lub zadzwoń
Udzielimy Ci wszelkich informacji o wybranym zwierzaku.

Wypełnij ankietę adopcyjną

Pomoże to nam określić do jakiego przyszłego domu trafi nasz podopieczny.

Wizyta przedadopcyjna

Nie martw się ! Sprawdzimy w jakich warunkach będzie żył Adopciak.

Podpiszemy umowę

Wraz z podpisaniem umowy otrzymasz książeczkę zdrowia zwierzaka oraz otrzymasz wszelkie niezbędne informacje. 
Powitaj Adopciaka
w swoim domu
Po po adopcji pozostaniesz w kontakcie z doradcą adopcyjnym.

Nie zapomnij o nas 😉

Przesyłąj nam od czasu do czasu zdjęcia i historie Twoje Adopciaka

Zanim zaadoptujesz porzucone zwierzę pomyśl o tym, że:

1. Pies i kot żyją przeciętnie kilkanaście lat. Przyjmując zwierzaka pod swój dach, bierzesz za niego odpowiedzialność na całe jego życie. Czy jesteś na to gotowy? Czy chcą tego wszyscy członkowie rodziny?
2. Musisz zapewnić mu pożywienie, opiekę weterynaryjną, towarzystwo, a jeśli to pies – również regularne spacery. Czy Ty i Twoi domownicy podołacie tym obowiązkom?
3. Co zrobicie ze zwierzakiem w czasie wakacyjnych wyjazdów?
4. Czy Wasza sytuacja finansowa pozwoli Wam na zapewnienie psu czy kotu leczenia, jeśli zachoruje?
5. Jeśli przygarniesz szczeniaka, w pierwszym okresie będziesz musiał poświęcić mu dużo czasu – wychować go, nauczyć zachowywania czystości. Musisz liczyć się z tym, że najprawdopodobniej nie obędzie się bez mniejszych czy większych szkód w domu – małe pieski z upodobaniem podgryzają buty, ubrania czy meble.
6. Jeśli przygarniesz dorosłego psa, unikniesz zapewne kłopotów związanych z nadmierną aktywnością wieku młodzieńczego. Dorosłe psy o wiele szybciej niż szczeniaki uczą się zachowywania czystości w domu – zwykle trwa to zaledwie parę dni. Są bardziej skupione i mądrzejsze, w związku z czym szybko pojmują zasady obowiązujące w nowym domu. 

 

7. Zwierzaki trafiające do schroniska często miewają za sobą przykre przejścia. Musisz liczyć się z tym, że okaże się, iż pies lub kot ma jakieś urazy, boi się pewnych ludzi czy rzeczy.
8. Zanim zaadoptujesz zwierzę, postaraj się dowiedzieć się, czy akceptuje on inne zwierzęta, jeśli już masz jakieś w domu.
9. Z reguły pies czy kot to wspaniali towarzysze dzieciństwa. Dziecko uczy się przy nich odpowiedzialności i wrażliwości. Jednak nie każde zwierzę może mieszkać w domu, w którym jest małe dziecko.
SZCZEGÓLNA ROZWAGA JEST ZALECANA RODZINOM Z MAŁYMI DZIEĆMI.
10. W najbardziej dramatycznej sytuacji są zwierzaki, których pozbyto się, bo były już stare i chore.
Jeśli masz tak wielkie serce, by pokochać stworzenie już nie najmłodsze, może już nie najpiękniejsze, często schorowane – daj mu dom. Nie pożałujesz. Radości z odmienienia, a często wręcz darowania życia takiemu zwierzakowi nie da się porównać z żadną inną.
Jeśli boisz się, że odejdzie zbyt szybko, pamiętaj, że troskliwa opieka może zdziałać cuda – często psy i koty gasnące w schronisku w nowym domu rozkwitały. Pamiętaj tez, że czasem miesiące są ważniejsze niż lata. Podejmując taką decyzję, musisz liczyć się jednak z tym, że starsze ( ponad 10-letnie) zwierzaki – tak jak starsi ludzie – chorują.